admin

/admin

About admin

This author has not yet filled in any details.
So far admin has created 1 blog entries.
7 08, 2020

Galaxy Tab S7|S7+: нови Samsung таблети за работа и забава

By | 2020-08-07T10:57:00+00:00 07/08/2020|таблет, Телекомуникации|

Сеул/Скопје, 6. август 2020. година – Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd во текот на вчерашниот Galaxy Unpacked настан, претстави и два нови таблети – Galaxy Tab S7|S7+. Со новите функции, унапреденото S pen пенкало, проширената тастатура, големиот екран и моќниот процесор, како и поддршката за 5G мрежа кај моделот S7+ , овие уреди нудат мноштво алатки за работа и забава. Моќен уред за работа... Процесорот на последната генерација на корисниците на овие уреди ќе им пружи можности за врвна [...]